שערים חשמליים | מערכת LPR | מחסום חניה חשמלי


slider1
slider3

סוגים של מחסומי חניה

עם העליה במספר כלי הרכב שנוסעים על הכבישים, חלה גם עליה משמעותית במצוקת החניה באזורים מרכזיים. אם בעבר השימוש בשערים חשמליים נעשה בעיקר במרכזי מסחר ומוסדות ציבוריים, היום ניתן לראותם בכניסה לחניות של מבני מגורים פרטיים, זאת מפני שמצוקת החניה היא גדולה ואנשים רבים מפרים את החוקים ומחנים בחניות פרטיות למרות האיסור על כך. כך הפכו מחסומי חניה לפופולריים כל כך.

ישנם כמה סוגים של מחסומים לחניה שניתן לבחור מתוכם כאשר מחפשים פתרון לסגירת החניה לשימוש פרטי בלבד. זה יכול להיות בבית פרטי, בבית עסק או בכניסה לבניין מגורים. בכל מקום ניתן לראות היום שימוש במחסומים חשמליים לחניה.

 

איזה סוגים של מחסומי חניה קיימים?

 

-מחסום דוקרנים- מחסומי דוקרנים עובדים בשיטה של יצירת תקר בגלגל עבור מי שלא מורשה ומנסה להשתמש בחניה. מתקינים מחסומים כאלו בדרך כלל כשהמטרה היא למנוע כניסה לחניות דווקא מפתח היציאה. כך מי שנוסע נגד כיוון התנועה נתקל בדוקרנים שחותכים לו את הגלגל. בדרך כלל משתמשים בסוג מחסום זה בשטחים תפעוליים.

 

-שער קונזולי- ישנם שני סוגים של שער קונזולי- קל וכבד. מדובר בשער מרחף שנפתח ונסגר באמצעות ארבעה גלגלים, ללא צורך במסילה על הקרקע. סוג השער, קל או כבד, נקבע לפי גודל המפתח. שער קונזולי קל מתאים למפתח של עד תשעה מטרים ושער קונוזולי כבד מתאים למפתחים של עד שמונה עשר מטרים.

 

-בולרדים- מחסומי עמוד משוכללים ביותר שמתרוממים מתוך הקרקע וחוסמים את המעבר. עמודים אלו מגיעים עד לגובה של מטר ועשרים. להתקנת עמודי בולרד נדרשת חפירה עמוקה בתשתית הבטון, לכן מדובר בהתקנה שנחשבת למסובכת והשימוש במחסום זה נעשה רק במקרים מיוחדים.

 

-מחסומי חניה אישיים-כאשר מדובר על חניה פרטית לרכב בודד משתמשים בדרך כלל במחסום חניה אישי. מדובר במחסום בצורת עמוד שמתרומם בעת הצורך. יש עמודים ידניים ויד עמודים חשמליים שניתן לשלוט בהם באמצעות שלט.